ORGANİZE DOLANDIRICILIK ŞEBEKESİNE DİKKAT!


SESPA Yayıncılık ismini kullanarak insanlara hileli biçimde senet imzalattırıldığı ve bu yolla borçlu çıkarılıp çeşitli tehdit ve şantajlarla borçlarını ödemek zorunda bırakıldıkları iddiası sosyal medyada binlerce kişi tarafından dillendirilen organize dolandırıcılık şebekesinin detayları ortaya çıkıyor.

İddialara ve sosyal medyada paylaşılan şikayetlere göre, SESPA Yayıncılık başta olmak üzere, Patix, Kitabix, Gelişim Yayıncılık vb. isimler altında kapıdan pazarlama yapan şahıslar, insanların evlerine ve işyerlerine gelerek “incelemeleri için” kitap setleri bırakıyor ve daha sonra sanki satın alınmış gibi bu kişilerin adına binlerce liralık sahte senetler dolduruyor. Bu senetler ise şebekenin üyesi olduğu iddia edilen avukatlar tarafından icraya verilerek, suçsuz günahsız insanlardan faiziyle zorla tahsil ediliyor.

Öte yandan mağdurlar ise sosyal medyada organize olarak haklarını aramaya çalışıyor. Mağdurların kollektif çabaları ve araştırmalarına göre, söz konusu yayınevlerinin Cem Güney Şenses ve Kubilay Şenses isimli şahıslara ait. Avukatlar Eray Gülen ve Salih Bakış’ın ise bu çetenin avukatlığını yaptıkları ve suçsuz günahsız insanlardan binlerce lirayı icra ve haciz tehdidiyle, banka hesaplarına bloke koydurarak zorla tahsil ettikleri, hatta itiraz eden kişilere tacize varan mesajlar attıkları iddia ediliyor.

İlginizi Çekebilir:  Gerçek Sihir Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.